Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

8 perspektywicznych rynków dla eksporterów

wtorek, luty 23, 2016

Indie, Wietnam, Bangladesz, Filipiny, Tanzania, Kenia, Peru i Kolumbia - to osiem krajów z rynków wschodzących, które - według analityków firmy Atradius - mają perspektywy wzrostu gospodarczego oraz które oferują nowe możliwości również dla polskich przedsiębiorców.
Rozwój tych krajów stymuluje stabilna sytuacja polityczna i makroekonomiczna oraz spadające ceny surowców. Popyt wewnętrznych w tych państwach napędzany jest poprzez powiększającą się klasę średnią i  rosnące inwestycje. 
Bangladesz, Indie i Wietnam będą się rozwijać w sektorze elektronicznym i dóbr konsumenckich trwałego użytku. W Indiach, według oceny analityków, zaistnieje silny popyt na import tworzyw sztucznych i produktów chemicznych. Kolumbia natomiast, w ciągu pięciu najbliższych lat może stać się najatrakcyjniejszym rynkiem dla eksporterów, poprzez rosnącą konsumpcję prywatną w tym kraju. W Peru największe szanse mają technologie informacyjne i komunikacyjne oraz sektor budowlany. Kenia i Tanzania, w których rozwija się infrastruktura i powstają nowe porty, także będzie atrakcyjnym rynkiem dla sektora budowlanego. Natomiast w Wietnamie lokalny rząd dąży do poprawy systemu ochrony zdrowia, co daje szanse firmom farmaceutycznym.  

Źródło: pb.pl