Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

NLAB: Bootcamp Lubelskie

środa, Październik 10, 2018

Bootcamp Lubelskie, czyli 19 startupów, 4 dni warsztatów i 32 godziny wypełnione poradami, wskazówkami i networkingiem.

Przez 4 dni warsztatów reprezentanci 19 startupów uczyli się, jak zaprezentować swój pomysł i skutecznie wejść na rynek amerykański.

 

 

Bootcamp Lubelskie to pierwszy etap konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge. Założeniem konkursu jest przygotować firmy do sesji Demo Day 11 października, gdzie wykorzystując technikę prezentacji elevator pitch zaprezentują swoje pomysły na biznes. Wydarzenie będzie miało miejsce w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Zwycięska dziesiątka pojedzie do Nevady, gdzie dzięki pomocy m.in. Polsko-Amerykańskiej Izbie Handlowej w Nevadzie odbędzie szereg spotkań biznesowych, które przybliżą lubelskie firmy do utworzenia swoich oddziałów w Stanach Zjednoczonych.

 

Kurt Wankier Nevada NeONBRAND Bootcamp Lubelskie

 

Intensywny program warsztatów

Ponad 32 godziny wypełnione były takimi tematami, jak:

  • tworzenie strategii ekspansji międzynarodowej,
  • poznanie warunków prowadzenie biznes w USA,
  • prowadzenie negocjacji,
  • określanie właściwych kanałów dystrybucji,
  • ćwiczenia komunikacji biznesowej,
  • prezentacje inwestorskie,
  • elevator pitch z wykorzystaniem storytellingu.

Spotkania prowadzili trenerzy, mentorzy i eksperci, którzy specjalizują się w komercjalizacji i akceleracji biznesu, marketingu i komunikacji. Oprócz polskich trenerów (Marek Cieśla, założyciel MIMIGroup oraz Łukasz Żak, właściciel Żak Legal Support Office) uczestnicy mogli również wysłuchać i porozmawiać z ekspertami ze stanu Nevada: Pawłem Pietrasieńskim (Director of Special Projects, Nevada Governor's Office of Economic Development) oraz Kurtem Wankierem (CEO NeONBRAND).

Po prezentacjach firm na Demo Day 19 października na specjalnej konferencji prasowej zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Poznamy wówczas 10 firm, które wyjadą do Nevady.

 

uczestnicy i trenerzy Bootcamp Lubelskie Nlab

 

Galeria: