Logo portalu

Nowe tereny pod inwestycje w SSE w naszym regionie

Nowe tereny pod inwestycje w SSE w naszym regionie

 

Z końcem roku Województwo Lubelskie wzbogaciło się o kilka dodatkowych terenów inwestycyjnych w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych. W tej chwili, powstają tam już zakłady lub zostaną wybudowane w najbliższym czasie. Ponadto prowadzone są rozmowy z nowymi inwestorami. Część z nieruchomości została włączona do już istniejących podstref, dwie to nowe lokalizacje i nowe tereny.

 

Rośnie ilość lokalizacji podstref i ich wielkość

Najwięcej działek poszerzyło teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec, poprzez powiększenie już istniejącej podstrefy Chełm i podstrefy Radzyń Podlaski oraz utworzenie podstrefy Krasnystaw. Pierwsza z nich urosła o ok. 15 ha, druga o niemal 6 ha. Władze miast nie kryją swoich nadziei związanych z tymi terenami, związanych m.in. ze zwiększeniem wpływów do budżetu, a także utworzeniem nowych miejsc pracy.

 

 

W Chełmie na ukończeniu jest już budowa zakładu, który będzie produkował opakowania z tworzyw sztucznych. W tym roku planowana jest budowa przez chełmską firmę ASSA centrum logistycznego dla branży samochodowej. Firma w tym wypadku chce wykorzystać naturalną korzyść wynikającą z położenia przy zewnętrznej granicy Unii Europejskiej tworząc swoisty hub przeładunkowy. Na terenie podstrefy swoją działalnośc będą prowadzić również firmy Albatros i Bikom. Pierwsza z nich zamierza w tym miejscu wybudować halę o powierzchni ok. 2 000 m. kw., w której produkowane będą biokomponenty. Firma planuje zatrudnić ok 50 osób.

W Radzyniu Podlaskim rozszerzenie podstrefy objęło nieruchomość należącą do funkcjonującej na tym terenie firmy Furineo działającej w branży meblowej.

 

Podstrefa Krasnystaw

Z końcem roku rząd podjął również uchwałę o utworzeniu podstrefy Krasnystaw funkcjonującej w ramach SSE Euro Park Mielec. Tereny wchodzące w jej skład zostały wydzielone w okolicach ulic: Okrzei, Polewanej, Kościuszki i Poniatowskiego. Łączna powierzchnia działki, ktora została objęta podstrefą wynosi ponad 2,5 ha. Miasto liczy, że teren ten będzie cieszył się zainteresowaniem inwestorów z uwagi na dogodą lokalizację przy węźle komunikacyjnym. Nie powinno być również problemów z zasobami pracowniczymi w tym  kadry menadżerskiej i inżynieryjnej z uwagi na niewielką odległość do dużych ośrodków miejskich w tym głównie Lublina. 

 

źródło: Urząd Miasta Krasnystaw

 

Wykorzystać swoje szanse na Nowym Jedwabnym Szlaku

Krasnystaw to nie jedyna utworzona w ostatnim czasie podstrefa w naszym regionie. Swoją podstrefę będzie miała również Biała Podlaska, w skład której wejdą tereny należące do miasta i Agencji Mienia Wojskowego. Tutaj podstrefa obejmie obszar 94 ha i obejmie teren byłego lotniska, którego infrastruktura może mieć wpływ na wybór lokalizacji przez przyszłych inwestorów. Sprzyjają temu również przepisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w którym tereny te zostały przeznaczone na działalność usługową, produkcyjną oraz maszynową.

Lotnisko Biała Podlaska
www.mapa.invest.lubelskie.pl

 

Zaletą tego obszaru jest bez wątpienia położenie na tzw. Nowym Jedwabnym Szlaku oraz bliskość portu przeładunkowego w Małaszewiczach. W tym miejscu inwestorzy mogą liczyć na upust podatkowy sięgający nawet 70% w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw. Według kierownictwa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach, której będzie funkcjonowała podstrefa Biała Podlaska może tu powstać nawet ok 1,5 tys. miejsc pracy. Teren w Białej Podlaskiej będzie pierwszym obszarem włączonym do PSSE w naszym województwie. 

SSE w regionie


Zpoczątkiem nowego roku formalnie została również poszerzona  o niemal 13 ha podstrefa Puławy należąca do Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poszerzenie podstrefy związane jest z nowymi inwestycjami Zakładów Azotowych, które panują na tym terenie uruchomienie produkcji pozyskiwanych z saletry nawozów granulowanych. Zakład ma być gotowy w drugiej połowie 2018 roku.

 

Na południu naszego regionu o 17 ha. urosła również podstrefa Janów Lubelski. W 2016 roku na tym terenie udało się pozyskać trzech inwestorów z branży spożywczej i metalowej a miasto ciągle prowadzi rozmowy z nowymi chętnymi gotowymi lokować tam swój biznes. O podstrefie Janów Lubelski pisaliśmu już szerzej. 

 

Powiększenie Podstrefy Janów Lubelski

 

Sześć lokalizacji, około 150 ha gruntów włączonych do podstref, tereny już  częściowo wyposażone w niezbędną infrastrukturę lub w których najbliższym czasie prowadzone będą prace podnoszące atrakcyjność nieruchomości. To wszystko daje nadzieję na przyciągnięcie nowego kapitału i akumulację inwestycji na tym terenie.

Jeśli Twoja firma chciała by się dowiedzieć więcej o korzyściach płynących z lokalizacji inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych lub rozważa taką inwestycję zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który udzieli wszelkich odpowiedzi oraz wskazówek.  

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości