Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Weź udział w Bengal Global Business Summit 2019

poniedziałek, Styczeń 7, 2019

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza zainteresowane firmy do udziału w Bengal Global Business Summit. Wydarzenie odbędzie się w w dniach 6-8 lutego w Kalkucie.

Mając na uwadze dynamicznie rozwijający się dialog z Indiami oraz konieczność aktywnej promocji polskiej oferty na tym rynku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza zainteresowane firmy do udziału w Bengal Global Business Summit. Wydarzenie odbędzie się w w dniach 6-8 lutego 2019 r. w Kalkucie.

 

Bengal Global Business summit 2019
Bengal Global Business Summit 2019

 

Tradycyjnie BGS gromadzi najważniejszych przedstawicieli biznesu z Indii oraz innych krajów Azji Południowej, stwarzając znakomitą okazję do zaprezentowania Państwa firm i omówienia możliwości współpracy z lokalnymi partnerami. Jest to region wysoko uprzemysłowiony.

Dla kogo Gengal Global Business Summit?

Do udziału szczególnie zachęcamy firmy z następującyc branż:

  • energia,
  • hutnictwo,
  • górnictwo,
  • przetwórstwo rolno-spożywcze,
  • gospodarka wodna,
  • gospodarka odpadami,
  • zielone technologie.

Dlaczego warto wziąć udział?

Indie są potencjalnie dobrym partnerem do promocji polskich rozwiązań technologicznych i organizacyjnych. Dyskusje na BGS będą koncentrowały się na własnie tej materii. Ponadto strona indyjska zaproponowała pomoc w koordyjacji spotkań polskich firm z Kalkucie oraz organizację dodatkowych spotkań dla biznesu.

Polska otrzymała propozycję przyjęcia statusu kraju partnerskiego, co znacznie zwiększy zasięg prezentacji naszej oferty. Ministerstwo ma także możliwość zaaranżowania dobrze przygotowanych spotkań w formule B2B w oparciu o listę obecnych firm przy wsparciu Ambasady RP w Nowym Delhi oraz honorowego Konsulatu Generalnego na miejscu.

Ponadto Ministerstwo planuje zorganizowanie polsko-indyjskiego forum biznesowego w miejscowej izbie przemysłowo-handlowej oraz specjalnej polskiej sesji w trakcie szczytu. Zapewnia także bezpłatną rejestrację oraz zaproszenie na uroczystą kolację otwierającą wydarzenie (6 lutego).

Swój udział rozważają między innymi Minister Maciej Lang, podsekrzetarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Minister Grzegorz Tobiszowski, Sekretarz Stanu w Ministerswie Energii oraz przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Cyfryzacji.

POBIERZ: przybliżony program

 

 

Uczestnicy pokrywają koszty noclegu oraz przelotu. Cena noclegu na miejscu w hotelach polecanych przez organizatorów (wysoki standard) wynosi ok. 130 euro za noc. Ceny połączeń lotniczych kształtują się w granicach 3500 PLN.

W przypadku zainteresowania propozycją firmy mogą kontaktować się z p. Krzysztofem Kopytko: krzysztof.kopytko@msz.gov.pl.

Serdecznie zapraszamy!