Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Andrzej Romańczuk

Andrzej Romańczuk

Starosta Powiatu Włodawskiego

Inicjatywa Biznes Lubelskie to niebywale cenna inicjatywa i wyjątkowo trafiona propozycja dla samorządów, a szczególnie dla lokalnego biznesu. W takim małym i położonym z dala powiecie jak nasz – włodawski – gdzie bezrobocie jest duże, a pracodawców mało, tego typu inicjatywa jest szczególnie cenna. Chyba najważniejszą sprawą jest możliwość zainteresowania się naszą piękną ziemią inwestora spoza regionu czy kraju. Jednak nie mniej ważny jest profesjonalizm oraz zaangażowanie, z jakim spotykamy się u przedstawicieli Biznes Lubelskie.

Bardzo ciekawym wydarzeniem było zorganizowane w listopadzie ub.r. I Włodawskie Spotkanie Biznesowe, w którym m.in. przedstawiciel Biznes Lubelskie odpowiadał na liczne pytania przedstawicieli samorządu oraz lokalnych przedsiębiorców. Inną równie ciekawą inicjatywą było przeszkolenie pracownika naszego starostwa, który pozyskał unikatową wiedzę oraz – co chyba nawet cenniejsze – pozyskał kontakty, umożliwiające ściągnięcie inwestora w przyszłości.

Na pewno jeszcze mamy wiele do zrobienia, gdyż rzeczywista współpraca na trójlinii: inwestor-samorząd-przedsiębiorca jest u nas jeszcze w bardzo wysokim stopniu niewystarczająca. Dlatego też bardzo liczę na pomoc młodych, rzutkich ludzi, którym się jeszcze „chce chcieć” z Państwa firmy. Tu na miejscu nie mamy praktycznie możliwości kontaktów z wielkim biznesem, który w naszym powiecie z poważnego inwestora zamieniłby się w dużego pracodawcę. Biznes Lubelskie – mam nadzieję – wreszcie otworzy nam potencjał, który w naszych mieszkańcach wciąż drzemie i w możliwościach rozwoju gospodarczego naszego regionu.