Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Bartłomiej Jan Kożuchowski

Bartłomiej Jan Kożuchowski

Architekt Prezes SARP

Wyjazd na wielosektorową misję gospodarczą był bardzo ciekawym, budującym i owocnym wydarzeniem dla mojej pracowni architektonicznej. Wydarzenie zostało przygotowane bardzo profesjonalnie. Targi International Contemporary Furniture Fair 2015 w Nowym Jorku są jednymi z większych na świecie, skupiają producentów i projektantów mebli, producentów materiałów wykończenia wnętrz oraz architektów i projektantów wnętrz. Jako uczestnik wyjazdu, oprócz udziału w w/w targach miałem również szansę uczestnictwa w towarzyszących wydarzeniach tj. „WantedDesign Manhattan Opening Night” – wydarzenie otwierające targi, mniej formalny kontakt z wystawcami i producentami, konferencja „Designing Beyond the Product” – panel dyskusyjny na temat zmieniających się potrzeb konsumentów i stylu życia konsumentów zmieniającego się pod wpływem nowych produktów organizowane przez Polish Design & Creative Business NYC.  Kolejnym bardzo ciekawym wydarzeniem, w którym brałem udział to „Design Safari” – wizyta w miejscach o bardzo nowatorskim podejściu w kreowaniu przestrzeniu służącej sprzedaży produktów lub świadczeniu usług.  W trakcie pobytu miałem również możliwość zwiedzania Parsons School of Design – jednej z najbardziej prestiżowych szkół designu i architektury na świecie.

Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem wyjazdu, targów, organizacji, spotkań i wydarzeń. Udział w misji gospodarczej ma bezpośrednie przełożenie na jakość świadczonych usług przez moją pracownię, zwłaszcza, że podczas wyjazdu nawiązałem kontakt z pracownią architektoniczą „et.al.” reprezentowaną przez Manu Garza, zaczynamy współpracę. Architekt Manu Grarza na moje zaproszenie w czerwcu 2016 wygłosi również wykład dla lubelskiego środowiska projektantów i architektów.

Udany wyjazd w dużej mierze zawdzięczam również spotkaniom networkingowym poprzedzającym wyjazd - uważam, że powinny być kontynuowane.